بررسی قسمت اول و دوم انیمه Haikyuu!!: To the Top

سلام خدمت شما دوستان و همراهان همیشگی ایران گلکسی . خب بعد اینکه راه برای انیمه های زمستون 2020 باز شد دیدیم که چندان انیمه باحال و درجه یکی منتشر نشده ولی در میان آن همه شلوغی یک انیمه ی ورزشی  می درخشید و آدم رو مجبور به انتخاب می کرد از همین رو من بررسی قسمت به قسمت فصل چهارم هایکیو رو براتون آماده کردم.

خب متاسفانه به علت مشغله های مختلف نتونستم بررسی قسمت یک و دو جدا جدا بزارم ولی مطممن باشین که روال کار از این به بعد قسمت به قسمت خواهد بود.

خب قبل از بررسی قسمت اول و دوم Haikyuu!!: To the Top یه نگاهی به فصل های قبلیش می کنیم و برای تازه کار معرفیش می کنیم.

در اولین جمله می خوام بگم که قطعا هایکیو بهترین انیمه ورزشی هست و نظرات مختلف و همچنین در کنارش امتیاز MAL کاملا گویا چیزی که میگم هست.

در این انیمه ما معنای کامل تلاش کردن رو می بینیم و می تونیم حسش کنیم.

هایکیو در توازن کامل قرار داره و تمامی هیجانات و استرس رو با چاشنی های مختلی چون طنز و درام و دیوونگی و غیره به خورد تماشاچی میده و بعد با یه نوشابه گازدار تماشاچی رو راضی میفرسته خونشون.

این انیمه در 3 فصل منتشر شده که در کل 60 قسمت ناقابل که اگه ندیدینش حتما با تمام قوا بهش هجوم ببرین و ازش لذت ببرین.

خب قبل از ادامه کار باید بگم که طبق چیزهایی که شنیدم و حرف مانگاکا فصل چهارم خیلی بهتر فصل قبلی خواهد بود و همین شروعش با امتیاز 9.08 هم خبر از این موضوع میده.اما حیف که امتیازش زیاد در ثبات نبود و به 8.93 رسیده و تا پایان کارش از امتیاز ثابت خبری نیست.

در ادامه بررسی قسمت اول و دوم انیمه Haikyuu!!: To the Top همراه ما باشید

بررسی قسمت اول و دوم انیمه Haikyuu!!: To the Top : کلاغ ها دوباره اوج میگیرند

در ابتدای قسمت اول قبل از اوپینگ ما یه بخش کوتاهی رو  میبینیم که می خواد بگه که مدرسه هم باور نداشت که تیم کاراسونا به مسابقات ملی میرسه ولی با تلاش همه چی شدنیه و با کلکل های هیناتا با کاگیاما به ما میگه که از همون اول با ریتم و آرامش قبلی اومده تا باز ما رو شوکه کنه.

 به نظرم اوپینگ انیمه خوب بود و انتظارتمو برآورده کرد اما نه در حد اوپینگ فصل های قبلی . 

خب اول داستان ما با اندازه گیری قد و پرش شروع میشه و می بینیم که بچه های تیم والیبال حتی تا در قد و پرش هم شوخی ندارن و به رقابت خود ادامه میدن ولی خب تیم کاراسونا پر شده از همه جور دیوونه  پس باید هم همه جا شلوغ کاری کننن و تو سرو کله هم بزنن.

قطعا یکی از برگ برنده های انیمه هایکیو توضیحاتیه که تماشاچی ها و دیگر بازیکن ها راجب بازی میدن که بیننده رو بیشتر مطلع میکنه مانند نظرات نیشینویا در مورد هیاناتا .

حس تلخ شکست

خبر بعدی که تاکه سان مربی انجمن برای تیم میاره بسیار سرسام آور و دلهره انگیز بود که خبر از دعوت کاگیاما به تیم ملی زیر 19 سال ژاپن می داد و برای کاگیاما یه جور حکم پیروزی بود که با اون به هیناتا پز داد و حسابی کفر هیناتا را در آورد.

بررسی قسمت اول و دوم انیمه Haikyuu!!: To the Top / کاگیاما و هیناتا

در کنار اون هم سوکیشیما به یک اردوی تمرینی که در کل منطقه میاگی هستش دعوت شده بود و علتش هم بازی خوبش جلوی اوشیجیما و تیم شیواتوریزاوا بود.

تموم این اتفاقا بچه های دیگه تیم به خصوص هیناتا رو به واقعیت بر میگردونه که اوضاع دیگه مثل زمان مسابقات مقدماتی نیست و باید در این راهی که قدم برداشتن از جون و دل مایه بزارن و تسلیم نشن.

خب همون طورم که دیدن دیگه به شبم امون نمیدادن و داشتن تمرین میکردن.

رفتن زورکی هیناتا به اردو خیلی جالب بود و به نظرم حرکت خوبی از طرف نویسنده است. خب این یه چیز شوکه کننده بود ولی اره از دست هیناتا بر میاد پس انجامش میده چون از بقیه عقب مونده باید تمام توانش رو رو کنه ولی قرار نیست همه چی طبق روال پیش بره و باید کلی غرغر و تنبیه رو تحمل کنه گرچه وقتی بهش فکر میکنه میبینه ارزشش رو داره .

از این طرف هم اون روی اوکای سان و تاکه دا سنسی رو میبینیم ولی در کنار این ها خود هیناتا هم کاملا از موضوع مطلعه ولی در کنار اون نمیتونه از هدفش دست برداره.

بررسی قسمت اول و دوم انیمه Haikyuu!!: To the Top / هیناتا و واشیجوی

مربی اکادمی شیواتوریزاوا هم که مثل همیشه از هیناتا خوشش نمی اومد چون که خودش نتونسته موفق بشه یقین داره که تنها کسانی میتونن تو والیبال موفق بشن که قدرت و قامت کافی رو داشته باشن .

اون نمی تونه هیناتا رو قبول کنه چون که بازی روش دیده و مطمئن که هیناتا فقط دویدن و پریدن بلده و باقی کار ها رو کاگیاما انجام میده و بدون اون هیناتا هیچ ارزشی نداره و میخواد اینو به هیناتا ثابت کنه .

از اون طرف هیناتا میخواد تو اردو شرکت کنه ولی واشیجو هم مردی نیست که به راحتی وا بده.

در قسمت بعد کاگیاما با ساکوسا کیومی از موسسه ی ایتاچیاما روبه رو میشه و طبق چیزی که میبینیم انگار ساکوسا ارادت خاصی نسبت به اوشیجیما داره و به احتمال زیاد چون سال دومی هست اوشیجیما یه سال سنپای اون بوده.

خب طبق چیزی کاگیاما گفت ساکوسا جزو 3 آبشار زن برتر ژاپنه و باتوجه با قیافش حتما شخصیت درخور خودش داره و میتونه داستان رو به نحوی جذاب کنه.

خب سالن ورزشی توکیو ژاپن همون چیزی بود که باید میبود. یک سالن پیشرفته و تمیز که بازیکنان برتر کشور اونجا جمع شدن.

استعداد و مهارت برای این نیستن که واسه خودتون نگه شون دارید

برای این هستن که به رخ بکشیدشون

سخنان مربی تیم والیبال المپیک مردان بسیار جذاب بود و کاملا شبیه مربی ها بودش و درکنار اون حرف های مقتدرانه تاکید کرد که والیبال بازی کردنتون فقط برای مسابقه نباشه بلکه برای اهداف والاتری این کار رو انجام بدین. 

در آخر قسمت اول هم ظاهر شدن با اراده هیناتا به عنوان توپ جمع کن رو دیدیم و اینکه یه جوری میخواد خودش رو به واشیجو سان ثابت کنه.

قبل از این که بریم سراغ قسمت دوم باید بگم که طراحی و گرافیک انیمه نسبت به فصل های قبلی تغییر کرده و بهتر شده بود ولی مثل همیشه هایکیو به جزییات در طراحی چنان اهمیتی نمیده و همین باعث اشکالاتی در کار شده بود. منظور از جزییات طراحی قیافه کارکتر ها در موقعیت های طنز و غیر مهمه.

علاوه بر همه ی اینها موسیقی متن انیمه هم که مثل همیشه شاهکاریه برای خودش که توسط دستان پرتوان گروه BURNOUT نواخته شده که به جذابیت انیمه می افزاید.

تا اینجای داستان تو قسمت معرفی و آمادگی برای اتفاقات هیجان انگیز بودیم ولی همین اتفاقا چنان خوب کنار هم قرار گرفتن که تمشاچی رو به وجد میارن و کاری میکنن که تا قسمت بعد نتونه دووم بیاره.

بهترین های کشور

بررسی قسمت اول و دوم انیمه Haikyuu!!: To the Top / بهترین های کشور

خب ما مطممنیم که بعد آمادگی های داستان و رفتن به مسابقات ملی با حریفان قدر و حتی بهتر از شیواتوریزاوا و آئوبا جوسای رو به رو میشم که بهترین بازیکن های کل کشور در خودشون جای دادن.

این سه نفر که در تصویر بالا می بینید چند تا از اون بهترین های کشور هستن. خوب به ترتیب اقای مو سفیدمون نقشش تو بازی مدافع میانی هست و مثل هیناتا قدش کوتاهه ولی با این حال در بین بهترین ها قرار داره. طبق چیزهایی که در تریلر وجود داره مانند نیشینویا و بقیه یکم خل مغزه و با کله میره تو همه چیز ولی حتما شخصیت باحالی داره.راستی اسمش هم هوشیومی کورایی هستش و قراره تحولاتی در هیناتا به وجود بیاره.

با اقای بد قیافه و ترسناکمون هم که قبلا آشنا شدید.ساکوسا کیومی هم که قبلا گفته شده جزو سه آبشار زن برتر کشوره و سال دومی هم هست.شخصیت مرموزی داره و حتما رفاقت خوبی هم با اوشیجیما داشته.

میا آتسومو هم که با استایلی که گرقته میشه گفت از اون پسر های باهوش و آب زیرکاهه که رقیب خوبی هم برای آدم میشن.فک کنم ایشون هم پاسور هستش ولی در دیگر قسمت های والیبال هم دست کمی نداره. 

در بررسی قسمت دوم همراه ما باشید

بررسی قسمت اول و دوم انیمه Haikyuu!!: To the Top / هیناتا

در قسمت دوم هم فضای قسمت قبل غالب بود و تمام بازیکن ها میخواستن که تا تورنمنت بهاره آماده بشن و حداقل یه برگ برنده ای داشته باشن.

کاراسونا تلاش خودش رو برای پیشرفت در سرویس رو انجام میده و همین طور که میدونید این تیم  سرویس زن ماهر زیادی نداره پس این تصمیم اوکای سان خیلی بجا بود.

در ادامه اردوی دهات میاگی برگزار میشه و بازیکن ها دو به دو برای پیشرفت بازی میکنن و در کنار اون مربی ها بازیکن ها رو تحلیل می کنن و راه های پیشرفت رو بهشون نشون می دن.

همونطور که گفته بودم واشیجوی سنسی به هیناتا سخت میگرفت و حتی اجازه استراحت رو بهش نمیده .هیناتا هم وقتی به گذشته ی خود فکر میکنه میبینه که تا حالا یه بار هم توپ جمع کن نبوده.حتی زمانی که با تیم دختران بازی میکرد بهش اجازه تمرین می دادن.اردوی تمرینی روز اول با تحقیر های سوکیشیما برای هیناتا تموم میشه.

در ادامه هایکیو برای نشون دادن تواضع زندگی بازیکن ها قسمتی رو نشون میده که در اون موقرمز باحال به سراغ اوشیجیما میره تا از اون مجله جامپ این هفته رو که بهش داده بود رو پس بگیره.اونجایی که اوشیجیما گفت دارم تبلیغات فلانو میخونم خیلی جالب بود مثل یه جور تناقض باحال در شخصیت بود که برای لحظه ای خنده بر لب بیننده می گذاشت.

خود کرده را تدبیر نیست

بررسی قسمت اول و دوم انیمه Haikyuu!!: To the Top / هیناتا

یعنی تمام عالم با کار هیناتا مشکل داشتن و سرزنشش کردن ولی خب اون هم دلایل خودشو داره.

اولا اوکای سان خیلی باحال باهاش رفتار کرد بیشتر از همه اون بهش انگیزه مناسب برای پیشرفتو رو داد که فکر نکنه که توپ جمع کن بودن کار چنان ساده ای هست و میتونه از این راه چیزهای زیادی رو یاد بگیره.

تاکه دا سنسی هم با اون قیافه ی همیشه مهربونش بیشتر از همه ترسناکتر بود و با حرف های کمی که زد هیناتا رو له و لورده کرد و فرستاد بیرون.

دایچی سان هم که کاپیتانه تیمه باید هم یه سرو صدایی راه مینداخت و عصبانی میشد و ازقضا صبح اول وقت حال هیناتا رو گرفته و بعد ولش کرده بود.

پس تو این همه مدت چه غلطی میکردی؟

بررسی قسمت اول و دوم انیمه Haikyuu!!: To the Top / چه غلطی میکردی

سوالیه که ذهن هیناتا رو تو مدت به خودش مشغول کرده. تو این همه مدت چه غلطی میکردی؟ اینجا چه غلطی میکنی؟ پس برای چی اینجا هستی؟

کاملا مشخصه که خود هیناتا همه چیزو میدونه ولی در کنار اون نمخواد از بقیه کم بیاره واسه همین به هر دری میزنه ولی همه اون کارا یه جور بیهوده میشن. در اینجای داستان نویسنده با توانایی خودش بیننده رو کاملا مجذوب داستان میکنه و تمام مشکلات و سختی ها رو میریزه روی هیناتا ولی خب اون هم شخصیتی نیست که به راحتی از دور خارج بشه برای همین میخواد خودش بفهمه که چه چیزی برای پیشرفت میخواد.از این اردوی تمرینی چه چیزی میتونه یاد بگیره و چیز های دیگه که در قسمت های بعد خواهیم دید.

خلاصه

خب دیگه داریم به پایان کار بررسی قسمت اول و دوم انیمه Haikyuu!!: To the Top می رسیم. تا یادم نرفته یه بار هم به خاطر موسیقی متن فوق العاده شاهکار این انیمه باید از تیم موسیقی استودیو سازنده تشکر خودمو بکنم.

در کل دو قسمت اول برای آمادگی باحال و خوب بود و حس وحال هوای برفی مون رو عوض کرد.امیدوارم که شما هم از این دو قسمت لذت برده باشید.

اسم قسمت بعد هم دید هستش که احتمالا در اون نظر و دیدگاه هیناتا عوض میشه و میتونه پیشرفت هایی رو تو خودش به ثمر برسونه.

راستی تا یادم نرفته بگم که اگه طاقت ندارین که تا قسمت بعد این انیمه صبر کنید میتونین یه سری به مقاله بهترین انیمه هایی که حتما باید دید ما بزنید و از میون انیمه های معرفی شده یکی رو تماشا کنید و ازشون لذت ببرید.

امیدوارم که از بررسی قسمت اول و دوم انیمه Haikyuu!!: To the Top خوششتون اومده باشه و همچنین یادتون نره که نظراتتون رو با ما در میون بزارید که بدون اونا کار پیش نمیره و واقعا بهشتون محتاجیم.تا سلامی دوباره بدرود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه